Різдвяна коляда на Сході України

11 Січня 2023

Навіть в часи війни, Україна славить новонародженого Ісуса Христа! І в теплому Божому храмі, і в полі разом з захисниками. Так минула п’ятиденна поїздка Волонтерського простору «DoBro» з різдвяною колядою на Схід України. Про те, як все було, куди їхали і які емоції відчули нам розповіла Ольга Литвиненко, голова Волонтерського Простору «DoBro», який діє при Центрі Студентського Капеланства ЛА УГКЦ.

 

«Цьогоріч наша різдвяна поїздка розпочалась з міста Києва. Опісля цього ми вирушили у Харківську область, Куп’янський район. Наступного дня мандрували Донеччиною: Новодонецьке, Мирноград, Констянтинівка та завершили поїздку з різдвяною колядою у Запоріжжі в гостях у владики Степана (Менька), екзарха Донецького.

 

У Донецькому екзархаті відвідали храм Преображення Господнього у Новодонецькому (настоятель о. Стефан Попадюк), парафію Святих верховних апостолів Петра і Павла у Мирнограді (о. Іван Василенко), а також парафію Матері Божої Неустанної Помочі (о. Роман Вовк) і храм св. Володимира (о. Андрій Бухвак) у Запоріжжі.

 

Поширення різдвяних традицій на Сході та Півночі України є надзвичайно цінним для нас. Це одне з того, чим ми хочемо ділитись та дарувати людям відчуття радості від народження Ісуса Христа, нашого Спасителя. Наші серця наповнюються великою радістю, коли ми можемо поширювати українські традиції там, де вони менш відомі.

 

Хоч їхати було страшно і, думаю, це приховати неможливо, але усвідомлення нашої місії давало нам силу йти за покликом серця, славити Новонародженого Ісуса та бути поруч з тими, хто так цього потребує. Як казав вл. Максим: «Хто має в своєму серці Бога та надіється на Нього, той немає відчуття страху», це ми пересвідчили також на власному досвіді у цій поїздці повною мірою.

 

Насправді реакції та сприйняття глядачів надзвичайно відчувались, і кожного разу це було по-іншому, по-особливому. В очах кожної людини були свої переживання. Усмішки, тепло та сльози в очах насправді дають силу рухатись далі, та дарують відчуття того, що ця дорога не була марною. Радість переповнює, коли хоч на короткий момент ми можемо дати можливість відчути атмосферу свята та домашнього затишку. Надзвичайно особливим є, дарувати нашим воїнам відчуття свята та рідного дому там, де воно здавалось би неможливим. Це пробирає до глибини душі, а міцні обійми наших захисників не дозволяють залишитись байдужим, а навпаки скріплюють у цій нелегкій боротьбі.

 

Цьогоріч наша поїздка на Східні території України завершилась. А в майбутньому, на наступний рік плануємо їхати вже у мирний час, без обстрілів та тривог з Великодніми гаївками, радісними дитячими таборами та звісно, з гучною колядою по вільній і незалежній Україні!», - розповідає Ольга Литвиненко, голова Волонтерського Простору «DoBro».

 

 

Додаткова інформація. Основна мета Волонтерського простору «DoBro» - просвітницько-едукаційна праця з дітьми та молоддю на Східних теренах України та деокупованих територіях Півночі України. Проводять табори для дітей, молоді та сімей, як на Східних територіях, так і виїздні табори у Карпатах, а також відвідують парафії та військових з різдвяним вертепом та великодніми гаївками. Також поширюють діяльність на Заході України - зокрема це праця з дітьми в інтернатах, дітьми ВПО та табори при парафіях.

 

 


 

 

Прес-служба Донецького екзархату