Єпископ Степан Меньок: Слухаючи науку Церкви, знаймо, що ми на правильній дорозі

02 Серпня 2021

30 липня – 1 серпня 2021 року Божого відбулась щорічна проща до Снігурівки. Протягом двох днів прочани йшли пішки з міста Мелітополя до відпустового храму святого пророка Іллі в Снігурівці (Запорізька область), в якому знаходиться копія чудотворної ікони Пресвятої Богородиці «Salus Populi Romani» (Богородиця Сніжна). На відпуст прибули також паломники з різних куточків Донецького екзархату та з усієї України.

В п’ятницю, 30 липня, після спільної молитви паломники вирушили з міста Мелітополя. Дорогою вірні разом з священнослужителями молились, співали духовні пісні, а під час зупинок слухали духовні науки та молились у групках, ділячись власним духовним досвідом.

Прибувши до Снігурівки в суботу ввечері, всі спільно молились Велику Вечірню, після якої відбулась вечеря, а відтак духовна програма, що включала в себе концерт, молитву прослави.

Кульмінацією прощі стала урочиста Архієрейська Божественна Літургія, яку очолив єпископ Степан Меньок, екзарх Донецький УГКЦ, у співслужінні священнослужителів Донецького екзархату. У проповіді владика Степан наголосив на важливості слухання і читання Слова Божого, життя ним та поширенням Христового навчання.

Слухаючи Слово Боже, уявімо себе сучасниками Христової проповіді

Коли ми чуємо Слово Боже під час Святої Літургії, стараймося думкою перенестись у той час, коли Христос проповідував на землі. Уявімо, що ми присутні при тому, як Христос навчав у Палестині, що бачимо як Він творить чуда – це оживляє нашу віру! Сьогодні ми чули в читанні Апостола: «Христос вчора і сьогодні -  той самий» – це дуже важливі слова!

Слово Боже – це Сам Ісус Христос

Слово Боже є стимулом для нашого росту. Коли ми читаємо чи слухаємо Святе Письмо, то кожному западає в душу «свій» уривок. Вийшовши з храму, спробуймо розказати Євангеліє, яке почули, своїм ближнім – так, як вміємо, і тоді зможемо наново пережити ту чи іншу подію, описану у Святому Письмі, зможемо по-новому її для себе потрактувати. Словом Божим є сам Христос! Читаємо у євангелиста Йоана: «На початку було Слово, і Слово було в Бога…». Що маємо на увазі, коли кажемо, що Ісус є Словом Отця? Коли в нашому розумі виникають якісь ідеї, ми виражаємо їх за допомогою слова. Божий розум пізнає себе і робить повний відбиток у Сині. Син Божий – Ісус Христос – є відбитком Отця: «Хто вірує в мене, той вірує в того, хто послав мене».

Хто знайшов Бога, має знайти і Церкву

Хто має право трактувати Святе Писання? Церква! Саме через незнання Святого Письма, через довільне і неправильне трактування виникають розколи. Якщо людина шукає в своєму житті Бога і знаходить його, то після цього вона має знайти і Церкву Христову – його таїнственне Тіло. Слухаючи науку Церкви, знаймо, що ми є на правильній дорозі. В пошуку Бога і полягає духовність. Тож шукаймо Бога, дорогі мої, і тоді зможемо зростати у духовності!

По завершенні Богослужіння архієрей надав прочанам благословення та Повний Відпуст, після чого відбулось освячення води на подвір’ї храму.

Під час Архієрейської Божественної Літургії співом та прислуговуванням послужили студенти Київської Трьохсвятительської духовної семінарії.

Варто зазначити, що 2 серпня 2017 року Божого Блаженній Святослав, Глава УГКЦ, надав дозвіл і благословення на заснування марійського відпустового місця у парафії святого пророка Іллі в селі Снігурівці, де перебуває копія ікони «Salus Populi Romani».

..

Пресслужба Донецького екзархату УГКЦ