"Password до неба"

19 Липня 2019

Літо – пора канікул та відпочинку. Хтось мандрує відпочивати на море чи в село. Проте цей час можна використати для духовного зросту. Саме в цю пору ми проводимо табір для дітей та молоді Краматорського деканату. З 7 по 13 липня неподалік Лиману в с. Щурове.

Табір провадив отець Михайло Іваняк (ЧНІ) сестра Антонія Шелепило(ЧНІ) та двоє  аніматорів: Дана та Вікторія зі Львова. Протягом цього тижня діти вивчали Символ Віри, як основу навчання Церкви, без якого неможливо бути повноцінним членом Христової спільноти. Навчання було побудоване не як суха теорія, а на основі ігор, розважальної діяльності та мистецтва з цікавими життєвими прикладами.

«Щоб пізнати Творця можна поглянути і на творіння» – саме під таким гаслом дітлахи мали змогу зайнятися малюванням в рамках проекту  «Золотий мольберт». Художник Олександр Чорний зі Слов’янська протягом двох днів навчав юних таборян малювати природу – відображення мудрості Творця; та людину – як образ та подобу Божу. За цю можливість дякуємо о.Полікарпу Марцелюку(ЧСВВ).

Кожен день був особливий і не схожий на інший – діти ставили театралізовані постановки, телевізійні програми, у своїх командах придумували назви, гасла та життєві кредо. І з таких простих речей намагалися пізнавати Бога.

Щоденна Свята Літургія, Сповідь та можливість духовно порозмовляти зі священиком – мабуть найкраще що можна дати дітям для духовного зросту. Розуміння того, що дітлахи є дійсно нашим майбутнім, думаю, може змінити підхід до виховання та ставлення. З нашого досвіду молодь насправді потребує глибокого спілкування, бездонного розуміння та твердого переконання що їх хтось з радістю підтримає.

Проте не лише духовна їжа є важливою але й смачний обід «чотири рази на день»! Це забезпечували наші кухарі – п.Алла та помічниця п.Оксана (за сумісництвом є медичним працівником), які невтомно працювали над тим, щоб усі вчасно та смачно підкріпилися.

А яка атмосфера панувала вечорами, коли групи представляли свої сценки та вистави! Мабуть ще ніколи такої кількості талантів не було в жодному таборі. Гумористичні вистави, співочі та творчі вечори захоплювали всіх присутніх.

Неабиякою духовною приємністю нашого табору були мощі священномученика Миколая Чернецького(ЧНІ). Дітлахи з надзвичайним захопленням слухали історію життя та служіння Владики миколая. Усі мали змогу  доторкнутися мощей  були мировані маслом, яке освячене біля тіла  українського подвижника.

 

о.Стефан Попадюк

відповідальний за працю з молоддю в Краматорському деканаті