Розпорядження екзарха Донецького у час епідемії коронавірусу

18 Березня 2020

18 березня 2020 р. Б.

Вих. № ДЕ 23/20

 

 

 

Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я

 

Взявши до уваги рішення Кабінету Міністрів України від 17 березня 2020р.Б. про запровадження особливого стану в Україні у зв’язку з поширенням епідемії корона вірусу,  де вказується про заборону всіх масових заходів в тому числі релігійних, в яких бере участь більше як 10 осіб, подаємо наступне розпорядження:

 

1.     Звільняються від участі у Святій Літургії у святкові дні люди пенсійного віку, діти, а також особи з особливими ознаками простудних захворювань.

Особи, які мають страх заразитись, і через те не прийдуть на Святу    Літургію  у святкові дні - не вважатимуться такими, що поповнили тяжкий гріх супроти заповіді про обов’язкову участь в Святій Літургії у святковий день.

 

2.     Якщо на святу Літургію прийде більше ніж десять осіб, ми не можемо не допустити їх до участі в Богослужінні. Можна використати звукові колонки і виставити їх біля храму, щоб вірні могли чути відправу і в такий спосіб брати участь у Богослужінні.

Також можна додатково служити ще одну Святу Літургію.

Святу Тайну Сповіді на прохання вірних можемо уділяти вдома чи в лікарні.   

3.     Святе Причастя ми уділяємо всім, але слід бути обережним з використанням ложечки, не допускаючи прямого контакту з устами причасника.

Можна і в інший спосіб уділяти Святе Причастя: покласти Освячені Частиці під двома видами на дискос і рукою подати на долоню причасника, пояснивши перед тим вірним про уважне прийняття Святих Дарів.

 

4. Цілування ікон, мощей, хрестів, Євангелія замінити на метанію -   робимо поклін до колін зі знаком святого хреста.

 

5. Святі літургії святого Івана Золотоустого дозволяю відправляти в часі посту в своїх храмах або вдома у всі будні дні, окрім п’ятниці, тоді відправляємо Літургію Передшеосвячених Дарів.

 

6. Парастас за померлих (Сорокоусти) служимо в середу та п’ятницю.

7. Слід звернути увагу на санітарний стан храмів, використовуючи при прибиранні дезінфікуючі засоби.

 

8. Хворими і потребуючими людьми, яким важко забезпечити себе ліками чи продуктами харчування, повинні зайнятися особи, призначені для соціального служіння на парохіях.

 

9. На сугубій ектенії додаємо наступне прохання:

 

Всемогутній предвічний Боже, Ти не хочеш смерти грішника, але бажаєш йому навернення, щоб він жив. Ти послав на спасіння наше єдинородного твого Сина, який нам заповідав: «Просіть, і дасться вам; шукайте, і знайдете; стукайте, і відчинять вам» (Мт 7,7).

Отож, ми до Тебе припадаємо і сокрушенним серцем зі сльозами молимо Тебе: «Не входь у суд із нами, але милостиво відверни твій справедливий гнів від нас і зціли смертоносну хворобу, що у ці часи людський рід несподівано немов мечем посікає. Змилуйся над нами, вислухай і помилуй!

(Молитва св. Василія Великого)

 

 

+Степан Меньок

екзарх Донецький

 

о.Олександр Варницький

канцлер Донецького екзархату

 

 

 

 

Дано в Запоріжжі

в канцелярії Донецького екзархату

18.03.2020 року