Екзарх Донецький благословив початок катехитичних курсів

11 Жовтня 2020

10 -11 жовтня 2020 року в Запоріжжі на парафії Матері Неустанної Божої Помочі розпочався навчальниий курс для майбутніх катехитів Донецького екзархату УГКЦ за програмою Катехитично-Педагогічного інституту Українського Католицького Університету. Таке навчання було розпочате з благословення владики Степана Менька, екзарха Донецького, та з ініціативи Катехитичної комісії Донецького екзархату, яку очолює отець Віталій Мартинчук, настолятель храму Божого Милосердя в селі Матвіївці.

Бажання взяти участь у навчанні виявила 31 особа. За результатами співбесіди всі абітурієнти були зараховані на аудиторно-дистанційно-заочну форму навчання. Прииймальну комісію очолив Назар Дуда, заступник голови Патріаршої катехитичноії комісії УГКЦ, директор Катехитично-педагогічного інституту УКУ.

Програма катехитичних курсів розрахована на 3 роки навчання і спрямована на катехизацію мирян. Під час навчання майбутні катехити отримують знання з богослов’я та навики практичної катехизи душпастирства. Програма передбачає курс лекцій з богослов‘я і педагогіки, біблістики, катехитики, літургіки, а також практичні заняття та семінари.

Протягом цих двох днів студенти отримали повну інформацію про формат свого навчання. Владика  Степан Меньок благословив студентів та зазначив, що катехитичне служіння мирян – важливий аспект розвитку Церкви.

«Всі християни покликані до апостольської праці – поширення Євангелія. Але ці наші студенти та студентки розпочинають навчання, щоб в особливий спосіб долучитись до праці Церкви, поширюючи її навчання. Катехитичне служіння – це і є праця апостолів. Такої праці особливо потребують жителі Сходу України, які є спраглі Слова Божого і опіки Церкви», - наголосив архієрей.

Викладачка КПІ УКУ Марічка Шибка провела практичне заняття зі знайомства студентів, а під час лекцій студенти говорили про покликання і місію мирян, мету і засоби досягнення своєї мети, про підвищення самооцінки, позитивні якості в собі і в інших. Були урочисто вручені залікові книжки та література для навчання. У неділю студенти відвідали  Божественну Літургію, де мали змогу молитися разом та просити Божого благословення для свого навчання та подальшої праці для добра Церкви. Під час проповіді отець Роман Вовк закликав студентів глибше пізнавати правди віри і Боже Слово та нести Його всюди, передавати свідчення віри і любові іншим, трудитися в Божому винограднику на Славу Божу і розвивати УГКЦ на східних теренах нашої Батьківщини.

Для пресслужби Донецького екзархату повідомила Зіта Воробйова, заступниця голови Катехитичної комісії